KONKURS ARCHITEKTONICZNY

EDYCJA I:
„KAPSUŁA CZASU”

Patron Honorowy

Partnerzy

Patroni medialni

 wyniki konkursu architektonicznego   “kapsuła czasu”

W imieniu Organizatora oraz szacownego Gremium Sędziowskiego uprzejmie informujemy, że podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 28 lutego 2018 r. w Dworku Białoprądnickim w Krakowie zostały ogłoszone wyniki Konkursu Architektonicznego.

 

Laureatem nagrody głównej oraz plebiscytu publiczności został projekt numer 002 autorstwa Aleksandra Rokosza.

Jury przyznało dwa wyróżnienia: dla projektu numer 001, którego autorem jest Mirosław Gołofit oraz dla projektu numer 004 autorstwa Jevhena Horyachkina.

Specjalne wyróżnienie Fundatora otrzymał projekt numer 003, którego autorką jest Joanna Gęsiorska – Duszyńska.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

IDEA KONKURSU

Kraków to zdecydowanie więcej niż tylko miasto! To przestrzeń, w której żyjemy i realizujemy nasze pasje, dlatego powinna być ona projektowana z myślą o tych, którym służy na co dzień. Każda ulica, plac, najmniejszy nawet skwer i zaułek to nasze Wspólne Dziedzictwo – drobne elementy o wiele większej Całości, którą pozostawimy po sobie przyszłym pokoleniom. W Tworzymy Kraków wierzymy, że suma małych rzeczy daje duży efekt, a nasze miasto potrzebuje zmian! Brakuje miejsc, w których mieszkańcy mogą czuć się po prostu dobrze – rozwój bez sztuki, zwłaszcza tej użytkowej, to tylko zimne konstrukcje. Dlatego weź udział w konkursie i prześlij nam Twój Projekt dla Krakowa. Razem stworzymy Kraków Przyszłości!

EtApy KONKURSU

l

Etap 1

Rejestracja uczestników wraz z nadaniem unikatowych numerów oraz składanie prac konkursowych I i II etapu

Etap 2

Obrady Sądu Konkursowego, Gala Finałowa, „Architektura dla Krakowa – ogłoszenie wyników Konkursu i wystawa wybranych prac

Etap 3

Realizacja zwycięskiego projektu,
ogłoszenie kolejnej edycji Konkursu

PRZEDMIOT KONKURSU „KAPSUŁA CZASU”

Przedmiotem Konkursu „Kapsuła Czasu” jest opracowanie autorskiego projektu małej lub średniej  formy architektonicznej. Projekt powinien nosić znamiona nowatorskiego rozwiązania architektonicznego i łączyć w sobie elementy sztuki nowoczesnej z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Podstawowe założenia dotyczące obiektów konkursowych:

Nowoczesne konstrukcje

użytkowe lub instalacje artystyczne

Ponadczasowy

design i charakter

EDYCJA I KONKURSU: „KAPSUŁA CZASU”

Tematem przewodnim pierwszej edycji naszego konkursu jest „Kapsuła Czasu”.

W obiekcie tym, stanowiącym wyobrażenie autora zwycięskiej pracy na temat „Kapsuły Czasu” – oryginalnego w swej formie obiektu architektonicznego o dowolnym kształcie – zamkniemy pomysły mieszkańców oraz przyjaciół Krakowa na to, jak wyglądać będzie Kraków, Polska i szerzej – cały Świat, w ciągu najbliższych 100 lat. W ogłoszonym równolegle ogólnopolskim konkursie literackim, spośród opisów nadesłanych nam przez uczestników, wybierzemy te najciekawsze i najbardziej „zwariowane”. Zamknięte wewnątrz obiektu wizje mieszkańców i przyjaciół Krakowa na temat tego, jak zmieni się nasze miasto i otaczający nas Świat, zostaną poddane publicznej weryfikacji podczas uroczystych otwarć „Kapsuły Czasu”. Pierwsze otwarcie będzie miało miejsce 10 lat po realizacji obiektu (kolejne zaś po 25, 50, 75 i wreszcie – 100 latach).

REJESTRACJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

W ciągu dwóch dni od zgłoszenia udziału w konkursie, otrzymasz potwierdzenie rejestracji na podany przez Ciebie adres e-mail. Jeśli będziesz miał(a) pytania – zapraszamy do kontaktu pod adresem: konkurs@tworzymykrakow.org.
Powodzenia!

Patron honorowy:

Partnerzy:

Patroni medialni:

ul. Syrokomli 3/1,
30 -102 Kraków

kontakt@tworzymykrakow.org

NIP: 6772430287
REGON: 36923018000000
KRS: 0000712784

Dołącz do nas

Share This