KONKURS ARCHITEKTONICZNY

EDYCJA I:
„KAPSUŁA CZASU”

Ilość głosów na dzień 16 lutego

Projekt nr 1 dysponuje 95 głosami

Projekt nr 2 dysponuje 312 głosami

Projekt nr 3 dysponuje 324 głosami

Projekt nr 4 dysponuje 125 głosami

Projekt nr 5 dysponuje 108 głosami

Do zakończenia głosowania zostało 11 dni.

Patron Honorowy

Partnerzy

Patroni medialni

 trwa plebiscyt publiczności

W imieniu Organizatora zapraszamy do głosowania na naszym profilu Facebook oraz Instagramie na najlepszy Waszym zdaniem projekt architektoniczny Kapsuły Czasu.

Na naszej stronie znajdziecie zdjęcia i opisy idei pięciu projektów, które znalazły się w ścisłym finale naszego Konkursu. Zapraszamy do oglądania galerii, a następnie oddania swojego głosu!

Plebiscyt trwa od 6 lutego 2019 r do 27 lutego 2019 r. 

WYNIKI PIERWSZEGO ETAPU KONKURSU

W imieniu Organizatora oraz naszego szacownego Gremium sędziowskiego, uprzejmie dziękujemy za wszystkie nadesłane projekty. Wybór pięciu propozycji, które na mocy regulaminu zakwalifikowane zostały do drugiego etapu, okazał się dla Jurorów wyjątkowo trudnym wyzwaniem. Do kolejnego etapu przechodzą prace oznaczone następującymi numerami:

008, 016, 017, 027,032

 

IDEA KONKURSU

Kraków to zdecydowanie więcej niż tylko miasto! To przestrzeń, w której żyjemy i realizujemy nasze pasje, dlatego powinna być ona projektowana z myślą o tych, którym służy na co dzień. Każda ulica, plac, najmniejszy nawet skwer i zaułek to nasze Wspólne Dziedzictwo – drobne elementy o wiele większej Całości, którą pozostawimy po sobie przyszłym pokoleniom. W Tworzymy Kraków wierzymy, że suma małych rzeczy daje duży efekt, a nasze miasto potrzebuje zmian! Brakuje miejsc, w których mieszkańcy mogą czuć się po prostu dobrze – rozwój bez sztuki, zwłaszcza tej użytkowej, to tylko zimne konstrukcje. Dlatego weź udział w konkursie i prześlij nam Twój Projekt dla Krakowa. Razem stworzymy Kraków Przyszłości!

EtApy KONKURSU

l

Etap 1

Rejestracja uczestników wraz z nadaniem unikatowych numerów oraz składanie prac konkursowych I i II etapu

Etap 2

Obrady Sądu Konkursowego, Gala Finałowa, „Architektura dla Krakowa – ogłoszenie wyników Konkursu i wystawa wybranych prac

Etap 3

Realizacja zwycięskiego projektu,
ogłoszenie kolejnej edycji Konkursu

PRZEDMIOT KONKURSU „KAPSUŁA CZASU”

Przedmiotem Konkursu „Kapsuła Czasu” jest opracowanie autorskiego projektu małej lub średniej  formy architektonicznej. Projekt powinien nosić znamiona nowatorskiego rozwiązania architektonicznego i łączyć w sobie elementy sztuki nowoczesnej z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Podstawowe założenia dotyczące obiektów konkursowych:

Nowoczesne konstrukcje

użytkowe lub instalacje artystyczne

Ponadczasowy

design i charakter

EDYCJA I KONKURSU: „KAPSUŁA CZASU”

Tematem przewodnim pierwszej edycji naszego konkursu jest „Kapsuła Czasu”.

W obiekcie tym, stanowiącym wyobrażenie autora zwycięskiej pracy na temat „Kapsuły Czasu” – oryginalnego w swej formie obiektu architektonicznego o dowolnym kształcie – zamkniemy pomysły mieszkańców oraz przyjaciół Krakowa na to, jak wyglądać będzie Kraków, Polska i szerzej – cały Świat, w ciągu najbliższych 100 lat. W ogłoszonym równolegle ogólnopolskim konkursie literackim, spośród opisów nadesłanych nam przez uczestników, wybierzemy te najciekawsze i najbardziej „zwariowane”. Zamknięte wewnątrz obiektu wizje mieszkańców i przyjaciół Krakowa na temat tego, jak zmieni się nasze miasto i otaczający nas Świat, zostaną poddane publicznej weryfikacji podczas uroczystych otwarć „Kapsuły Czasu”. Pierwsze otwarcie będzie miało miejsce 10 lat po realizacji obiektu (kolejne zaś po 25, 50, 75 i wreszcie – 100 latach).

REJESTRACJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

W ciągu dwóch dni od zgłoszenia udziału w konkursie, otrzymasz potwierdzenie rejestracji na podany przez Ciebie adres e-mail. Jeśli będziesz miał(a) pytania – zapraszamy do kontaktu pod adresem: konkurs@tworzymykrakow.org.
Powodzenia!

Patron honorowy:

Partnerzy:

Patroni medialni:

ul. Syrokomli 3/1,
30 -102 Kraków

kontakt@tworzymykrakow.org

NIP: 6772430287
REGON: 36923018000000
KRS: 0000712784

Dołącz do nas

Share This