Kim jesteśmy?

Fundacja TWORZYMY KRAKÓW powstała z miłości do Krakowa i troski o aktualny i przyszły kształt wspólnej przestrzeni miejskiej. Jesteśmy przekonani, że bez przemyślanych i inspirowanych społecznie inwestycji w nowoczesną architekturę, opartą o innowacyjne rozwiązania technologiczne, Kraków nie będzie mógł nigdy pretendować do miana metropolii przyszłości, a co za tym idzie – skutecznie konkurować z żadnym z dużych miast Zachodniej Europy.

Naszą misją jest aktywne działanie na rzecz zmiany dotychczasowego wizerunku Krakowa, poprzez wzbogacenie tkanki miejskiej w małe i średnie formy architektoniczne, projektowane w duchu najnowszych trendów urbanistycznego designu, które na trwałe wpiszą się w nasz wspólny, miejski krajobraz.

Dostrzegamy pilną potrzebę naprawy lub wręcz – nowego, lepszego zagospodarowania przestrzeni w wielu punktach na terenie naszego miasta, dlatego chcemy podejmować interwencje w obszarach zgłaszanych nam przez mieszkańców.

Wierzymy, że razem możemy stworzyć Kraków Przyszłości! – wyjątkowe miejsce na mapie, w którym tradycja i klasyczne nurty architektoniczne zgodnie korespondują ze śmiałą wizją przyszłości, nadając dawnej stolicy Polski niezwykły
i ponadczasowy charakter.

Statut Fundacji Tworzymy Kraków

ul. Syrokomli 3/1,
30 -102 Kraków

kontakt@tworzymykrakow.org

NIP: 6772430287
REGON: 36923018000000
KRS: 0000712784

Dołącz do nas

Share This