SERCE KAPSUŁY CZASU

KONKURS LITERACKI I KONKURS PLASTYCZNY

 

W związku z utrzymującą się potrzebą społecznej izolacji, wydłużamy IV edycję konkursu do 31 maja 2020 r.

 

 

 

ZASADY UDZIAŁU w AKCJI

Krok 1

Stwórz pracę literacką i/lub plastyczną przedstawiającą świat odległy o sto lat od dzisiaj.  Podpisz własnoręcznie swoje dzieło na odwrocie. 

l

Krok 2

Krok 3

Zeskanuj lub sfotografuj swoją pracę i wyślij ją do nas na adres e-mail: sercekapsuly@tworzymykrakow.org 

Krok 4

Oryginał pracy wraz z formularzem zgłoszeniowym wyślij do nas pocztą na adres: Fundacja Tworzymy Kraków, ul. Syrokomli 3/1, 30-102 Kraków.

O AKCJI

Konkurs literacki i konkurs plastyczny są elementem ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Kapsuła Czasu”. Przedmiotem tego przedsięwzięcia jest budowa rzeźby architektonicznej, której zadaniem jest zachowanie i przeniesienie w czasie współczesnej myśli, wyobrażenia Polaków na to, jak ich „Małe Ojczyzny” (w tym nasz ukochany Kraków), Polska i Świat wyglądać mogą na przestrzeni wieku. W tym celu Fundacja TWORZYMY KRAKÓW ogłasza ogólnopolski konkurs literacki i plastyczny na przygotowanie prac, które zostaną zamknięte wewnątrz „Kapsuły Czasu” na kolejne dziesięciolecia. 
Wyobraź sobie jak Twoja okolica, cała Polska, a może nawet Świat, mogą wyglądać za kolejne 100 lat. Opisz to lub narysuj, a następnie wyślij do nas! Być może, wzorem książek Stanisława Lema, to właśnie Twoja praca przedstawi rzeczywistość kolejnych pokoleń.

ETAP 1

Opracowanie i wysłanie prac na temat: „Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”           

Etap 2

Ocena prac konkursowych. Jury akcji edycji zbiera się cyklicznie, oceniając prace wysłane wysłane w poszczególnych edycjach. 

Etap 3

Uroczyste zamknięcie i zaplombowanie zwycięskich prac wewnątrz Kapsuły Czasu odbędzie się w maju 2020 r. na Placu Szczepańskim w Krakowie

PRACE KONKURSOWE

PRACE LITERACKIE

esej, reportaż, wywiad (lub inne formy literackie), którego objętość nie powinna przekraczać 8000 znaków maszynopisu lub 6 stron rękopisu w formacie A4. Każda praca musi być własnoręcznie podpisana!

PRACE PLASTYCZNE

wykonane dowolną techniką (rysunek, malarstwo, kolaż, grafika komputerowa, komiks, techniki mieszane lub inne formy plastyczne) w formacie A4 lub A3. Każda praca musi być własnoręcznie podpisana!

Termin nadsyłania prac IV edycji upływa 31 maja 2020 r.
Do  pracy należy dołączyć podpisany formularz zgłoszeniowy.

Masz pytanie?

Zadzwoń do nas: +48 692 422 717

lub napisz: sercekapsuly@tworzymykrakow.org

UCZESTNICY AKCJI

Uczestnikami mogą być wszyscy obywatele, mieszkańcy i przyjaciele Rzeczypospolitej Polskiej niezależnie od wieku. 

 

 

Jeśli nie otrzymaliście Państwo wiadomości e-mail z wynikami III edycji prosimy o kontakt pod adresem: sercekapsuly@tworzymykrakow.org

NAGRODY

Nagrodą w akcji “Serce Kapsuły Czasu” jest znalezienie się w gronie Zwycięzców, których prace zostaną zarchiwizowane a następnie zamknięte w rzeźbie architektonicznej „Kapsuła Czasu”.

Każdy uczestnik otrzyma imienny Certyfikat Serca Kapsuły Czasu potwierdzający zamknięcie pracy w Kapsule Czasu. Dokument zostanie wysłany pocztą na adres podany w formularzu zgłoszeniowym.

Jury wśród Uczestników, którzy nadesłali swoje prace wybierze:

agsdi-medal

Zwycięzców Honorowych,

których prace w oryginale zostaną zabezpieczone, a następnie złożone i zamknięte wewnątrz „Kapsuły Czasu”.
agsdi-medal

Zwycięzców Wyróżnionych,

których prace zostaną zdigitalizowane, zapisane na obecnie znanych nośnikach pamięci i złożone w „Kapsule Czasu” w formie cyfrowej.

ul. Syrokomli 3/1,
30 -102 Kraków

tel. +48 692 422 717

kontakt@tworzymykrakow.org

NIP: 6772430287
REGON: 36923018000000
KRS: 0000712784

Dołącz do nas

Share This